Zadzwoń do nas: 662 401 204

Napisz do nas: biuro@strefapompciepla.info

Pompy Ciepła Dolnośląskie

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów proponujemy szereg efektywnych, energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Dzięki nowoczesnym pompom ciepła stanowiącym kluczowy element naszych instalacji możliwe jest pełniejsze zagospodarowanie odnawialnych źródeł energii i odejście na dobre od standardowych systemów grzewczych wykorzystujących do zasilania drogie, szkodliwe dla środowiska oraz zdrowia paliwa kopalne. Ponadto jest to opcja, z której po zmianach w przepisach prawa budowlanego chętnie korzystają Inwestorzy zobligowani do spełnienia obecnie dość surowych norm obowiązujących od stycznia 2021 roku i dotyczących m.in. energooszczędności oraz pasywności budynków użytkowych.

Pompy ciepła – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania

Niska jakość powietrza jesienią i zimą to efekt smogu wydzielanego przede wszystkim przez bezklasowe piece opalane węglem. W sezonie grzewczym przy bezwietrznej pogodzie, już po kilku minutach spędzonych na zewnątrz możemy odczuć negatywne tego skutki. Nie dziwi więc fakt, że na terenach z odnotowywanymi najwyższymi przekroczeniami norm pyłów zawieszonych, m.in. w województwie dolnośląskim, obecnie kładzie się nacisk na wykorzystywanie alternatywnych rozwiązań takich jak nowoczesne pompy ciepła. Oparte o OZE instalacje zapewniają bowiem w obiektach użytkowych optymalną temperaturę pobieraną ze źródeł odnawialnych – gruntu, wody lub powietrza. Przy minimalnym wykorzystaniu do działania energii elektrycznej z sieci, pozwalają na utrzymanie pasywności budynku na wysokim poziomie. W rezultacie wpływ budownictwa mieszkaniowego na środowisko zmniejsza się, co zdecydowanie jest wartością dodaną.

Czy wiesz, w jaki sposób działają pompy ciepła i dlaczego warto zacząć je instalować w domach lub firmach?

Cały system pompy to zamknięty obieg, w którym znajdują się elementy takie jak: sprężarka, skraplacz, parowacz i zawór rozprężny. Głównym czynnikiem jest czynnik chłodniczy – to on “przenosi” pobraną z gruntu, wody lub powietrza energię cieplną do sprężarki. Ta z kolei podnosi ciśnienie, co skutkuje podwyższeniem temperatury oraz zmianą stanu skupienia – czynnik chłodniczy staje się gazem, który następnie trafia do skraplacza. Tam, przepływająca woda “odbiera” ciepło, które trafia do instalacji grzewczych i rur. Czynnik chłodniczy następnie zostaje rozprężony i cały proces rozpoczyna się od nowa.

Nie są to jednak jedyne instalacje, które proponujemy w województwie dolnośląskim. Możliwe jest również wybranie paneli fotowoltaicznych, które świetnie sprawdzą się na co dzień przy produkcji prądu – dopełnią one instalacje grzewcze i sprawią, że dom będzie jeszcze bardziej “samowystarczalny”.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT lub MONOBLOK, powietrze-powietrze oraz gruntowe pompy ciepła to nowoczesne rozwiązania dla Klientów świadomie wybierających ekologiczne i ekonomiczne instalacje do swoich domów. Świetnie sprawdzają się do ogrzewania pomieszczeń, mogą też być połączone z systemem CWU. Podłączone do instalacji fotowoltaicznej stają się właściwie samowystarczalne, a intuicyjna obsługa sprawia, że ustawienie odpowiednich parametrów nie jest kłopotliwe i czasochłonne. Koszty eksploatacji pomp ciepła są zdecydowanie niższe niż standardowego pieca grzewczego lub przyłącza gazowego, a proces pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Atutem jest również fakt, że decydując się na to rozwiązanie nie musimy już martwić się o zaopatrzenie w opał czy wysokość rachunków za ogrzewanie pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej gazem lub prądem.

Instalacja pompy ciepła w domu lub firmie w woj. dolnośląskim

Oferowane przez nas rozwiązania dostarczamy do Klientów posiadających swoje domy w różnych lokalizacjach, a nasze punkty znajdują się m.in. we Wrocławiu, Legnicy czy Lwówku Śląskim. Dzięki fachowej wiedzy i kompleksowemu podejściu do tematu jesteśmy w stanie przygotować instalacje perfekcyjnie dostosowane do potrzeb użytkowników, charakteryzujące się bardzo wysoką wydajnością. To zaś przekłada się nie tylko na mniejsze zużycie energii elektrycznej, ale również pozwala znacząco ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Wszystkich zainteresowanych zaoszczędzeniem pieniędzy i zrobieniem czegoś dobrego dla środowiska zapraszamy do naszych punktów na Dolnym Śląsku – z nami zadbacie o przyrodę!

Kontakt

Wypełnij formularz zapytanie ofertowe, jeżeli chcesz otrzymać ofertę na montaż pomp ciepła.