Zadzwoń do nas: 662 401 204

Napisz do nas: biuro@strefapompciepla.info

Gruntowa pompa ciepła

Świadczymy usługi w zakresie dostawy oraz montażu energooszczędnych urządzeń grzewczych wykorzystujących energię zgromadzoną w powierzchni Ziemi, według wprowadzonej przez nas oficjalnej standaryzacji. Każda oferowana przez nas pompa ciepła gruntowa to kompletnie wyposażone urządzenie w jednej obudowie. Posiada zintegrowany podgrzewacz CWU, grzałkę elektryczną, a także elementy odpowiedzialne za obieg górnego i dolnego źródła klasy A.

Gruntowa pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie dla domów energooszczędnych – jak sama nazwa wskazuje, energia potrzebna do celów grzewczych jest pozyskiwana z warstw powierzchniowych ziemi. To właśnie one nagrzewają się od promieni słonecznych, magazynując energię, którą można następnie wykorzystać za pomocą dedykowanego urządzenia. Temperatura ziemi pozostaje stała niezależnie od sezonu, zapewniając wysoką wydajność energetyczną przez cały rok.

Współpracujemy z wiodącymi producentami pomp ciepła. Sprawdź jaki zakres mocy grzewczej posiada każdy z nich. Jeśli jesteś przekonany do któregoś z producentów zaznacz to zapytaniu ofertowym w zakładce TWOJE EWENTUALNE UWAGI.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej

Wszystkie oferowane przez nas pompy gruntowe posiadają wbudowany podgrzewacz CWU znajdujący się w module wewnętrznym. W zależności od producenta jego pojemność wynosi około 180-230 litrów.

Bufor centralnego ogrzewania

Spełnia rolę dużego sprzęgła w celu zrównoważenia hydraulicznego. Daje również możliwość zastosowania strefowego regulowania temperaturą w pomieszczeniach oraz pozwala na podpięcie istniejącego urządzenia grzewczego. Obowiązkowo montowany przy mieszanym układzie C.O. – podłogówka/grzejniki. Pojemność 80 litrów

Pompa obiegowa obwodu centralnego ogrzewania. Energooszczędna pompa Wilo Yonos Pico. Minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi zaledwie 4 Waty. W ciągu roku pompa zużywa jedynie 49 kWh!

Ilość zastosowanych pomp obiegowych zależy od ilości obiegów grzewczych. Im większy dom tym więcej obiegów. Więcej informacji na temat górnego źródła ciepła znajdziesz TUTAJ.

Pompa cyrkulacyjna do ciepłej wody użytkowej WILO Star-Z NOVA. Energooszczędna pompa zużywa tylko od 2 do 4,5 W, co przekłada się na roczny koszt eksploatacji w wysokości około 7 zł.

Zawór mieszający z siłownikiem firmy Afriso. Stosowany jest tylko przypadku mieszanej instalacji centralnego ogrzewania – podłogówka/grzejniki. Montowany jest na obiegu C.O. instalacji ogrzewania podłogowego. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury zasilania obiegu C.O.

Naczynia przeponowe do c.w.u. oraz do c.o. Element instalacji centralnego ogrzewania zabezpieczający układ podczas nadmiernego wzrostu ciśnienia czynnika grzewczego.

Orurowanie instalacji z rur PP

Otulina izolacyjna wykonana z wysokiej jakości pianki polietylenowej o zamkniętych porach, dzięki której unikamy strat ciepła.

Kontakt

Wypełnij formularz zapytanie ofertowe, jeżeli chcesz otrzymać ofertę na montaż pomp ciepła.