Zadzwoń do nas: 662 401 204

Napisz do nas: biuro@strefapompciepla.info

Pompa ciepła powietrze - woda typu monoblok

W skład instalacji wchodzi:

Pompa ciepła powietrze – woda typu MONOBLOK

Współpracujemy z wiodącymi producentami pomp ciepła. Sprawdź jaki zakres mocy grzewczej posiada każdy z nich. Jeśli jesteś przekonany do któregoś z producentów zaznacz to zapytaniu ofertowym w zakładce TWOJE EWENTUALNE UWAGI.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej

Podgrzewacze dedykowane do współpracy z pompami ciepła. Charakteryzują się dużą powierzchnią wężownicy, dzięki której szybko podgrzewamy wodę. Pojemność podgrzewacza dobieramy w zależności od zapotrzebowania na C.W.U. Pojemność od 250 do 500 litrów.. Powierzchnie wewnętrzne ze stali pokryte są emalią ceramiczną dla ochrony przed korozją. Dodatkową ochronę stanowi anoda magnezowa. Podgrzewacze posiadają doskonałą izolację cieplną dzięki której ograniczają straty ciepła.

W wersji WSZYSTKO W JEDNYM podgrzewacz CWU znajduje się w module wewnętrznym. Dodatkowo mieści się w nim grzałka elektryczna, naczynie przeponowe i pompy obiegowe klasy A. W zależności od producenta jego pojemność wynosi około 180-230 litrów. Instalacja w tej wersji zajmuje mniej miejsca w kotłowni, jednak koszt inwestycji jest wyższy od wersji z osobnym podgrzewaczem CWU.

Bufor centralnego ogrzewania

Spełnia rolę dużego sprzęgła w celu zrównoważenia hydraulicznego. Daje również możliwość zastosowania strefowego regulowania temperaturą w pomieszczeniach oraz pozwala na podpięcie istniejącego urządzenia grzewczego. Obowiązkowo montowany przy mieszanym układzie C.O. – podłogówka/grzejniki. Pojemność 80 litrów

Grzałka elektryczna C.O.- jako zabezpieczenie komfortu cieplnego poniżej punktu biwalencyjnego. W zależności od modelu pompy ciepła może być zintegrowana z pompą ciepła lub zamontowana w buforze C.O. W każdym przypadku sterowana jest poprzez automatyczne ustawienia na regulatorze pompy ciepła. Moc grzałki dobierana jest w zależności od wielkości i zapotrzebowania na ciepło domu ( od 3 kW do 7,5 kW ).

Grzałka elektryczna C.W.U.- jako zabezpieczenie C.W.U. poniżej. W zależności od modelu pompy ciepła może być zintegrowana z pompą ciepła lub zamontowana w podgrzewaczu C.W.U.. Moc grzałki 2 kW

Pompa obiegowa obwodu centralnego ogrzewania. Energooszczędna pompa Wilo Yonos Pico. Minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi zaledwie 4 Waty. W ciągu roku pompa zużywa jedynie 49 kWh!

Ilość zastosowanych pomp obiegowych zależy od ilości obiegów grzewczych. Im większy dom tym więcej obiegów. Więcej informacji na temat górnego źródła ciepła znajdziesz TUTAJ.

Pompa cyrkulacyjna do ciepłej wody użytkowej WILO Star-Z NOVA. Energooszczędna pompa zużywa tylko od 2 do 4,5 W, co przekłada się na roczny koszt eksploatacji w wysokości około 7 zł.

Zawór mieszający z siłownikiem firmy Afriso. Stosowany jest tylko przypadku mieszanej instalacji centralnego ogrzewania – podłogówka/grzejniki. Montowany jest na obiegu C.O. instalacji ogrzewania podłogowego. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury zasilania obiegu C.O.

Naczynia przeponowe do c.w.u. oraz do c.o. Element instalacji centralnego ogrzewania zabezpieczający układ podczas nadmiernego wzrostu ciśnienia czynnika grzewczego.

Orurowanie instalacji z rur PP

Otulina izolacyjna wykonana z wysokiej jakości pianki polietylenowej o zamkniętych porach, dzięki której unikamy strat ciepła.

UWAGA !

Instalację rozbudować można o dodatkowy układ chłodzenia aktywnego. Więcej informacji na temat chłodzenia pompą ciepła znajdziesz TUTAJ.

Kontakt

Wypełnij formularz zapytanie ofertowe, jeżeli chcesz otrzymać ofertę na montaż pomp ciepła.