Zadzwoń do nas: 662 401 204

Napisz do nas: biuro@strefapompciepla.info

Pompy Ciepła Opolskie

 

Szukasz sprawdzonego systemu, który umożliwi Ci podgrzanie wody w domu? A może zależy Ci na zawsze świetnie działającym systemie grzewczym – zarówno, jeśli chodzi o kaloryfery, jak i systemy podłogowe? Z nami spełnisz swoje potrzeby w wyjątkowy i skuteczny sposób!

Strefa Pomp Ciepła to firma, która pozwoli Ci na zainstalowanie systemu pobierającego energię z środowiska naturalnego i przetwarzającego go na domowe cele grzewcze.

Dzięki naszej firmie teraz każdy z Was może zadbać o jak najlepsze rozwiązania! W województwie opolskim mamy kilka oddziałów, w których specjaliści z przyjemnością pomogą Wam w wyborze odpowiedniego wariantu, który najlepiej sprawdzi się w Waszym budynku.

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie, które przyjazne jest nie tylko dla środowiska, ale również dla portfela. Jeśli jesteś z Opola lub okolic zadzwoń do nas – pomożemy Ci sprawić, że Twoje życie będzie lepsze!

Jak działa pompa ciepła?

Opis działania urządzeń często porównywany jest do działania lodówki, jedynie w tym wypadku działa on na odwrotnej zasadzie, gdyż podstawową funkcją pomp ciepła jest ogrzewanie, a nie chłodzenie. Jest to jedno z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań ogrzewania budynków. Nie generują żadnych spalin ani zanieczyszczeń do atmosfery, a ciepło czerpią głównie z otoczenia. Urządzenia absorbują ciepło zmagazynowane w środowisku naturalnym i w ekonomiczny sposób przekształcają je na energię, zasilając jednocześnie system ogrzewania. Czynnik chłodniczy pracuje w zamkniętym obiegu i paruje w niskich temperaturach. Sprężarka spręża ciśnienie czynnika chłodniczego, doprowadzając do odpowiedniej temperatury do celów grzewczych. Nowoczesne urządzenia oferują szerokie opcje sterowania. Dzięki temu domownicy mogą ustawić dokładną temperaturę wody oraz wartości temperatury pokojowej.

Alternatywa dla ogrzewania gazem, prądem i olejem opałowym – pompa ciepła, Opole i okolice

Ceny tradycyjnych paliw szybko się zmieniają, niestety najczęściej na wyższe. Sposobem na uniezależnienie się od nieustannie rosnących cen dostawców energii elektrycznej oraz paliw stałych jest wybór niezależnych źródeł ciepła do ogrzewania domu. Oferowane przez nas rozwiązania to przede wszystkim dużo niższe koszty ogrzewania – ciepło ze środowiska jest przecież całkowicie bezpłatne. Jedynym kosztem eksploatacji jest energia elektryczna wykorzystywana jedynie do pracy urządzenia. Szczególnie polecane są dla budynków energooszczędnych.

Pompa ciepła – dotacje w województwie opolskim

Rozwiązania te chętnie stosowane są zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie. Aktualnie oferowane są atrakcyjne formy wsparcia budowy takich instalacji, więc niech nie zniechęcają Cię z pozoru wysokie koszty kupna i montażu pomp ciepła. Dzięki skorzystaniu z różnych form dofinansowania możesz znacznie obniżyć te wydatki. Jednym z najpopularniejszych programów jest Czyste Powietrze. Od kilku lat ubieganie się o to dofinansowanie jest jeszcze łatwiejsze dzięki uproszczonym wnioskom, zastąpieniu większości wymaganych dokumentów oświadczeniami czy skróceniu czasu rozpatrywania takich wniosków. Dodatkowo pojawiają się inne programy wspierające zarówno osoby fizyczne, rolników i przedsiębiorstwa, takie jak Moje Ciepło, Stop Smog, Argoenergia oraz Energia Plus.

Pompy ciepła z fotowoltaiką – nowszy wymiar ogrzewania

Jest to opłacalne, wygodne oraz przyjazne środowisku rozwiązanie. Instalacja hybrydowa pozwala wykorzystać wyprodukowaną latem nadwyżkę energii elektrycznej zimą. Dzięki temu uda Ci się zaoszczędzić jeszcze więcej. Ponadto, obie inwestycje podlegają pod programy dofinansujące ich zakup i montaż! Pompa ciepła z fotowoltaiką może być zamontowana w nowym budownictwie oraz tradycyjnym. Taki duet pozwala obniżyć nie tylko koszty ogrzewania domu, ale również pozyskania energii elektrycznej. Mieszkasz na terenie województwa opolskiego i szukasz sprawdzonej firmy, która wykona taką instalację oraz doradzi wybór optymalnego rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami.

Kontakt

Wypełnij formularz zapytanie ofertowe, jeżeli chcesz otrzymać ofertę na montaż pomp ciepła.