Zadzwoń do nas: 662 401 204

Napisz do nas: biuro@strefapompciepla.info

Pompy Ciepła Świętokrzyskie

 

Czy wiesz, jak dokładnie działają pompy ciepła? Wiele osób nie decyduje się na ten rodzaj instalacji, ogrzewającej dom tylko dlatego, że nie zna sposobu, w jaki pozyskiwana jest energia cieplna – a jest on wyjątkowo prosty!

Pobierane z środowiska naturalnego (np. z gruntu, wody lub powietrza) za pomocą czynnika chłodniczego ciepło kierowane jest do sprężarki, która zwiększa jego ciśnienie. Dzięki temu, czynnik chłodniczy zwiększa swoją temperaturę do tego stopnia, że przechodzi w stan gazowy. Jako gaz, przedostaje się do skraplacza, w którym przepływa również woda grzewcza – “odbiera” ona wówczas niejako ciepło i płynie dalej, do instalacji grzewczych oraz do naszych kranów i zaworów. Czynnik chłodniczy natomiast zostaje rozprężony i w tym stanie wraca do początku instalacji – koło się zamyka, a my możemy cieszyć się wyprodukowaną energią.

Nasze pompy to idealne rozwiązanie na miarę XXI wieku! Każdy z naszych Klientów z województwa świętokrzyskiego może skorzystać z tego systemu – zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Kontakt

Wypełnij formularz zapytanie ofertowe, jeżeli chcesz otrzymać ofertę na montaż pomp ciepła.